Chiller

Last modified date

Wielofunkcyjne Chillery

Chłodnictwo niemalże na każdym kroku idzie w razem z przemysłem spożywczym. Jest niezbędne również w przetwórstwie. Dzięki temu, wszelakie świeże wytwory mogłyby zostać bezpiecznie przechowywane. Nie tracą przy tym swoich naturalnych właściwości. Nie zamienia się tych przed chwilą wspomnianych smaczek, zawartość, jak i wartość odżywcza. W dodatku, trwają zdatne do spożywania oraz bezpieczne dla naszego zdrowia. Chłodnictwo stosuje się w sklepach, zakładach, jednakże i na statkach.

Lodówka, zamrażarka, wytwornica lodu

W przemyśle spożywczym stosuje się radiatory pod postacią lodówek, zamrażarek, wytwornic lodu. Pojawiają się jeszcze chillery. Dają możliwość by one w głównej mierze na efektywne ochładzanie cieczy. Są użyteczne na statkach transportujących świeże rybeńki, owoce morza. Bywaj a również wykorzystywane w restauracjach, niektórych punktach handlowych oraz zakładach spożywczych.

Budowa chillera

Chiller jest skonstruowany ze skraplacza, parownika, teamu sprężarkowego, zaworów rozprężnych, filtrów i małych elementów. To, jak będą one wybrane determinuje wytrzymałość jak również efektywność wyznaczonych urządzeń. Inne będą chillery stosowane w biznesie, inne w klimatyzacji. Różnią się również układy używane w branży spozywczej jak również w innych jego gałęziach.

Klimatyzacja

Chillery to chłodnice, jakie są widoczne też w instalacjach klimatyzacyjnych. Działają, dzięki roztworom wody i glikolu. Tegoż rodzaju urządzenia są bezpieczniejsze od takich funkcjonujących z użyciem freonu. W znaczącej liczbie sytuacji chillery, jako chłodnice rozróżnia się na bazie stylu sprężarki. Będą to chillery tłokowe, przepływowe, śrubowe, spiralne. Wszelkie tego stylu urządzenia są zautomatyzowane, co o wiele usprawnia tych przed chwilą wspomnianych działanie i daje nam większy komfort tych przed chwilą wspomnianych użytkowania.

admin