Sprężarki chłodnicze wykorzystywane w mroźniach.

Przyglądając się urządzeniom do jakich utworzenia zostały wykorzystane sprężarki chłodnicze, łatwo można zauważyć, że jest ich całkiem sporo. To nie tylko lodówki, które są obecne w naszych domach, ale również różne lady chłodnicze, wielkie chłodnie, chłodnie transportowe, komory lecznicze oraz mroźnie pozwalające na przechowywanie głęboko mrożonych produktów spożywczych.

We wszystkich urządzeniach, w których został wykorzystany amoniak są również sprężarki chłodnicze. Współcześnie mechanizmy te są wyposażone w silnik elektryczny. Warto przyjrzeć się bliżej parametrom urządzenia, które zapewnia najniższą temperaturę, czyli mrożniom.

Komory mroźnicze, umożliwiają nam na otrzymanie bardzo niskiej temperatury, która sięga czasami nawet do minus 25 stopni C. W czasie zakupu takiego urządzenia powinniśmy zwrócić największą uwagę właśnie na możliwość ustawienia utrzymywanej temperatury, ponieważ niektóre z produktów spożywczych będą wymagać odmiennej temperatury niż te pozostałe.

Współcześnie sprężarki chłodnicze wykorzystywane w mroźniach można podzielić na kilka rodzajów, z których każda gwarantuje nieco inne chłodnicze możliwości. Jednak niezmiennie do ich sprawnego funkcjonowania potrzebny jest bezbarwny gaz, którym jest amoniak

admin